Цікаво знати!

Хімія навколо нас

 






У чому ж геніальність таблиці Менделєєва? 


Історія виникнення хімічних елементів



Значення хімії у повсякденному житті

Цікаві факти про хімію

1. Якщо ви думали , що залізо — міцне і надійне, ви помиляєтеся. Залізо, нагріте до 5000 градусів Цельсія, стає газоподібним .
2. Безліч хімічних елементів отримали свою назву на честь країн або інших географічних об’єктів. Відразу 4 елемента — ітрій, ітербій, тербій і ербій — були названі на честь шведської села Іттербю, біля якої виявили велике родовище рідкоземельних металів.
3. За легендою, думка про систему хімічних елементів прийшла до Менделєєва уві сні, проте відомо, що одного разу на запитаня як він відкрив періодичну систему, вчений відповів: «Я над нею, може бути, двадцять років думав, а ви думаєте: сидів і раптом … готово».
4. Літій — найлегший метал. Він спливає, наприклад, в гасі.
5. Водень — найпоширеніша речовина у Всесвіті (приблизно 90 % всіх атомів у всесвіті ) .
6. Водень — найлегший газ. Маса 1 літра водню в газоподібному стані складає всього 0,08988 грам .
7. Вода може замерзнути в трубопроводі при температурі +20 °C , якщо в цій воді присутній метан ( якщо бути точніше , з води і метану утворюється газовий гідрат ). Молекули метану«розштовхують» молекули води, так як займають більший об’єм. Це призводить дозниження внутрішнього тиску води іпідвищенню температури замерзання.
8. У кожному літрі морської води приблизно 25 грамів солі.
9. У Світовому океані в 1 т води міститься приблизно 7 мг золота. А загальна маса цього металу в водах океану становить 10 млрд. тон .
10. Ртуть — не єдиний метал , який перебуває в рідкому стані при кімнатній температурі. Галій ( Ga ) у руках плавиться , цезій ( Cs ) і францій (Fr) також знаходяться в рідкому стані при кімнатній температурі.
11. У хімії є таке поняття — сублімація , яке позначає прямий перехід речовини з твердого в газоподібний стан, минаючи рідку фазу. У побуті найчастіше таке явище зустрічається при випаровуванні сухого льоду, який перетворюється на вуглекислий газ.
12. Дмитро Менделєєв приймав у Петра Столипіна іспит з хімії та поставив« п’ять».
13. Дмитро Менделєєв розробив стандарт для російської горілки, чим прославився ніяк не менше, ніж відкриттям періодичної таблиці. А по-друге, Менделєєв любив виготовляти валізи, причому деякі сусіди по вулиці знали його саме як відмінного чемоданного майстра, а не геніального
хіміка …
14. Цікава властивість срібла. У IV столітті до нашої ери війська Олександра Македонського вторглися до Індії. На берегах річки Інд у військах вибухнула епідемія шлунково -кишкових захворювань, яка як не дивно , не торкнулася жодного воєначальника. Виявилося , що прості воїни
користувалися олов’яним посудом, а їх командири — срібним. Тоді й згадали, що перський цар Кір II Великий про час військових походів наказував зберігати питну воду в срібних посудинах . Багато пізніше римські легіонери стали носити
панцири, наколінники і поножі зі срібла. Срібло має бактерицидні властивості, а також сприяло швидкому загоєнню ран без нагноєнь .
15.Парацельс стверджував,що завдання алхімії — виготовлення ліків при цьому медицина Парацельса грунтувалася на ртутно-сірчаній теорії. Він вважав, що в здоровому організмі три принципи — Ртуть , Сірка і Сіль , —знаходяться в рівновазі ; хвороба представляє порушення рівноваги між принципами. Для його відновлення Парацельс ввів у практику лікарські препарати мінерального походження — сполуки миш’яку, сурми, свинцю, ртуті і т. п. , — на додаток до традиційних рослинним препаратам .
16. Хлорид кобальту можна успішно використовувати для тайнопису: літери , написані його розчином, що містить в 25 мл води 1 г солі , абсолютно невидимі і проявляються, роблячись синіми, при легкому нагріванні паперу.
17. Плат
ина в перекладі з іспанскої буквально означає «серебришко». Пояснюється така зневажлива назва, дана цьому металу конкістадорами, виключно тугоплавкістю платини, яка не піддавалася переплавці, довгий час не знаходила застосування і коштувала вдвічі нижче, ніж срібло. Зараз на світових біржах платина дорожче срібла приблизно в 100 разів.
18. Непробивне скло було винайдено випадково. У 1903 році французький хімік Едуард Бенедиктус ненавмисно впустив колбу, заповнену нітроцеллюлозою .Скло тріснуло, але не розлетілося на дрібні шматочки. Зрозумівши, в чому
справа, Бенедиктус виготовив перші лобові стекла сучасного типу, щоб зменшити
кількість жертв автомобільних аварій.19.
У головному мозку людини за одну секунду відбувається 100 00 хімічних реакцій.

Скільки в людському тілі хімічних елементів? 

Французькі вчені підрахували скільки в людському тілі міститься хімічних елементів. Вийшло близько:
860 г фосфору;
300 г сірки;
210 г калію;
100 г натрію;
70 г хлору;
А також грами магнію, заліза, фтору, цинку, міді і кілька міліграмів йоду, кобальту, марганцю, молібдену, хрому, селену.
В людині присутні сліди таких елементів, як ванадій, нікель, алюміній, свинець, олово, титан, бор, бром, миш'як і кремній.
Всього виходить на людину вагою 50-70 кг. - 5-7 кілограмів сухої речовини. Решта звичайна вода.

Немає коментарів:

Дописати коментар